bieg po cmoku 2024

VIII Łabędzki Bieg Po Ćmoku organizowany będzie przez Extreme Construction, przy współpracy z Sztab WOŚP Łabędy 7602, SP 32 w Gliwicach, OTK Rzeźnik i Extremalni Rzeźnicy na Relaksie.
Ósma edycja odbędzie się 19 stycznia 2024 (piątek) o godzinie 17:00, czyli tuż po zmierzchu.
Celem tego biegu jest zebranie funduszy w ramach 32 finału WOŚP oraz wdrażanie w młodych umysłach chęci do aktywnego spędzania czasu. Bieg przeznaczony jest głównie dla dzieci w wieku szkolnym, jednak dopuszcza się a nawet zaleca start w parach z dorosłym.
Krótko mówiąc, każdy pełnoletni, który ma ochotę pobiegać po Łabędzkim lesie i to jeszcze po ciemku, powinien mieć nieletniego opiekuna.
Bieg odbywa się w parach, dowolnej konfiguracji, np.:
- dziecko z dzieckiem
- dorosły z dzieckiem
- dorosły z wózkiem w którym siedzi lub leży nieletnie dziecko.
Pary typu dorosły z dorosłym nie są uwzględnione w klasyfikacji.
Bieg będzie miał formę biegu koleżeńskiego, nad którą rolę doradczo-organizacyjną przyjmą osoby z klubu OTK Rzeźnik oraz wolontariusze.
Start:
19 stycznia 2024 godzina 17:00
Zapisy:
odbywają się drogą elektroniczną poprzez wysłanie informacji mailem.
Dane niezbędne do zapisu:
- Imię i nazwisko opiekuna
- Imiona i nazwiska uczestników biegnących w parze wraz z adresem i datą urodzenia
- adres e mail w celach kontaktowych
- numer telefonu

Opłata startowa:
Organizator pobiera opłatę nie mniej niż 50 zł od pary na nr konta 96 1020 2401 0000 0002 0548 4474 Michał Brzenczek lub wpłata do puszki orkiestrowej przed biegiem w miarę wolnych miejsc. Wszystkie środki przeznaczone będą na akcje charytatywną.
W pakiecie startowym; wyjątkowe medale, okolicznościowe numery startowe i coś ciepłego do picia 😉
Limit miejsc ; 150 par

Biuro zawodów:
Biuro czynne będzie 19 stycznia 2024 od godziny 16.00 do 16.50 w jednej z klas lekcyjnych SP 32 w Łabędach.
Każdy z uczestników zobowiązany będzie do wypisania oświadczenia opiekuna.
Każde startujące dziecko będzie musiało uzyskać zgodę rodzica na start samodzielnie lub z osobą dorosłą.

Trasa:
Trasa biegu wynosi około 1500 metrów.
W całości przebiega ścieżkami rowerowymi w Łabędzkim lesie.
Będzie odpowiednio zabezpieczona i obstawiona osobami dorosłymi z pochodniami (co 100-150 metrów).
Uwaga! Każdy uczestnik biegu zobowiązany jest do posiadania własnego oświetlenia (latarka, czołówka, lampion, itp.) W lesie nie ma oświetlenia, dlatego każdy uczestnik powinien mieć własne.

Pomiar czasu:
Nie przewiduje się pomiaru czasu, gdyż jest to impreza charytatywna z przesłanką innego poziomu niż rywalizacja sportowa.
Wszystkie osoby zaangażowane w powstanie tego biegu robią to z własnej inicjatywy bez pozyskania wynagrodzenia.
p.s. dotyczy RODO - nie będziemy przechowywać, ani udostępniać Waszych danych.