Do 12 lipca 2024 r. szkoły mogły wydawać uczniom legitymacje tzw. „papierowe”. Od 13 lipca szkoła nie może wydawać takiej legitymacji. Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2024/2025 zostali zapisani do klasy pierwszej oraz nowi uczniowie w pozostałych klasach otrzymają e-Legitymacje. Pozostali uczniowie mogą korzystać z legitymacji „papierowych”. Wszystkie dotychczas wydane papierowe legitymacje uczniowskie zachowują ważność do ukończenia szkoły, pod warunkiem posiadania aktualnej pieczęci.

Nowe „plastikowe” legitymacje nie będą wydawane „od ręki”, gdyż czas oczekiwania na ich realizację w formie e-legitymacji będzie wydłużony. Aby otrzymać e-Legitymację należy wypełnić wniosek (do pobrania w sekretariacie lub zakładce: Dla Rodziców - Druki do pobrania) oraz przesłać zdjęcie w formacie jpg. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcie do e-Legitymacji wytyczne:

• zdjęcie powinno być aktualne – nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku,
  • twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia,
  • zdjęcie powinno przedstawiać całą głowę (od jej czubka) oraz górną część barków,
  • na zdjęciu nie można mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie,
  • osoba fotografowana musi mieć naturalny wygląd twarzy (bez żadnych gestów mimicznych), z zamkniętymi ustami.

Duplikat legitymacji papierowej w przypadku jej zgubienia będzie wydawany już w postaci karty.
Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły.