5-go grudnia klasa 1b, 3a oraz 3b wybrali się na wycieczkę do kopalni srebra. Rozpoczęli swoją wycieczkę oglądając krótki film opowiadający o legendzie Tarnowic. Następnie zwiedzili muzeum gdzie poznali narzędzia pracy górnika, oraz jak wyglądał galen (srebro) wydobywane w kopalni. Następnym elementem wycieczki było zwiedzanie kopalni. Obowiązkowe było założenie hełmów oraz rozmowa na temat zasad zachowania oraz bezpieczeństwa podczas pobytu w kopalni. Dzieci zjechały 20 m w dół winda i później już podróżowali wąskimi szybami gdzie mogli podziwiać miejsca wydobyć galenu. W jednych z miejsc można było zobaczyć spory fragment galenu przypominający swoim kształtem "pepe pana dziobaka"🙂, następnie płynęliśmy łódką do szybu "szczęść boże" gdzie spotkaliśmy skarbnika kopalni. Skarbnik opowiadał o pracy górników na koniec poczęstował dzieci czekoladowym Mikołajkiem. Następnym elementem wycieczki były oczywiście pamiątki związane z kopalnią srebra. Każdy kto miał ochotę mógł coś sobie zakupić. Po opuszczeniu budynku kopalni dzieci zwiedzały skansen maszyn parowych. Wycieczka bardzo ciekawa oraz edukacyjna. Dzieci miały możliwość poznania trudnej pracy górnika🙂
W dniu 7 października 2024 r. uczniowie klas szóstych w ramach cyklu wycieczek mających na celu poznanie regionu uczestniczyli w projekcie pt. „Odkrycie – Niezwykły Nikiszowiec”, podczas którego przewodniczka, nauczycielka historii a przede wszystkim pasjonatka oprowadziła nas po tym niezwykłym osiedlu Katowic. Spacerując zabytkowymi uliczkami uczniowie poznali niezwykłą architekturę, historię osiedla i Śląska, spotkali beboki, poznali śląską kulturę i tradycje. Na koniec uczestniczyli w grze terenowej. Była to świetna zabawa z zadaniami i zagadkami a najlepsza drużyna otrzymała klucz do sejfu z nagrodami.
15 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka klas 5 do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Uczniowie klas 5A, 5B oraz 5C poprzez zabawę mogli wcielić się w rolę górnika i odczuć trudy pracy pod ziemią. W trakcie zajęć poznali realia pracy w kopalni, wykonywali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także wzięli udział w akcji ratowniczej.