W szkołach uczniowie zazwyczaj strasznie dużo pracują: przepisują, naśladują, odwzorowują, wypełniają. W naszej szkole motywujemy ich do myślenia i działania. Robimy to poprzez rozmowy, inicjatywy edukacyjne, projekty i inspirujące wydarzenia.

6 listopada uczniowie klas 2b i 2c wraz z One More Tree Foundation brali udział w tworzeniu kwietnej łąki przy ul. Narutowicza ![]()
![]()
Najpierw wysłuchali prelekcji o tym dlaczego warto wysiewać łąki kwietne. Dowiedzieli się również jak sadzić cebulki i jak wysiewać nasiona. Potem zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia zabrali się do sadzenia i siania .![]()
![]()
Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem ![]()
Teraz czekamy cierpliwie na efekty tej pracy.


14 listopada 2025 r. obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na problem, jakim jest cukrzyca, oraz na znaczenie profilaktyki.
Jak co roku, w holu głównym Urzędu Miejskiego w Gliwicach będzie można bezpłatnie sprawdzić poziom cukru we krwi. Badania odbędą się w godzinach 11.00–14.00.
Akcję profilaktyczną organizuje Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w ramach projektu „Słodkie Pogotowie”, dofinansowanego z budżetu Miasta Gliwice.
Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Radiostacja Gliwicka i Palmiarnia Miejska zostaną podświetlone na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność z osobami zmagającymi się z cukrzycą. Niebieskie dekoracje pojawią się również na gliwickich faunach, a na telebimach w mieście będą wyświetlane materiały edukacyjne dotyczące choroby i jej profilaktyki.
Każdy z nas może włączyć się w obchody, zakładając w tym dniu element stroju w kolorze niebieskim – jako wyraz wsparcia i solidarności z osobami chorymi na cukrzycę.
W piątek 7.11.2025r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie z dumą zaprezentowali program artystyczny i wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne, oddając hołd wszystkim, którzy walczyli
o wolną Polskę. Wśród uczestników nie zabrakło zaproszonych gości, którzy razem z nami uczcili ten wyjątkowy dzień. ![]()
![]()
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste otwarcie nowej pracowni historycznej, która z pewnością stanie się miejscem odkrywania
i pielęgnowania naszej narodowej tożsamości.
Zapraszamy do galerii
![]() |
![]() |







